... 1. místo v okresním kole konverzační soutěže v anglickém jazyce obsadila naše studentka Tereza Košařová

Virtuální běh Frýdlant–Friedland. 2604 km! Hurá, jsme v cíli!

Naše německá partnerská škola pořádala v lednu virtuální běh Friedland–Frýdlant. Tato akce nás natolik zaujala, že jsme se rozhodli uskutečnit ji i na naší škole. Svůj virtuální běh jsme odstartovali hned 1. února. Po zdolání celkem 935 km jsme 6. února doběhli do Friedlandu, kde nás přivítal pan ředitel Heiko Böhnke (jeho zdravici jsme zde již dříve uveřejnili). Tím však náš běh ještě neskončil. V blízkosti Friedlandu je mnoho krásných míst, která naši studenti v minulosti navštívili (Rostock, Stralsund, ostrovy Rujána nebo Usedom...), proto jsme se rozhodli zařadit je do trasy našeho virtuálního běhu. A pak nastal čas vyrazit zpět k nám do Česka. Tou dobou jsme již měli naběháno 1382 km. Zpět do Frýdlantu nad Ostravicí jsme doběhli 27. února (uběhnuté nebo nachozené kilometry jsme zapisovali do tabulky, průběh cesty je vidět na mapě běhu.) Podívejte se na videa a obrázky. A kam poběžíme dál?

Trasa měřila celkem 2604 km, měla 14 prémiových bodů a do virtuálního běhu se zapojilo celkem 59 účastníků. Nejdelší trasu uběhli Štěpán Dostálek (339,4 km), Markéta Prokopová (244,2 km) a Vojtěch Paseka (155 km).

Podívejte se na dvě videa, poskládaná z fotografií a záznamů o naběhaných kilometrech – první je z doby po doběhnutí do Friedlandu, druhé po návratu domů. Videa připravila p. profesorka Hoffmanová. V galerii je pak výběr z fotek a snímků z aplikací, počítajících kilometry. Fotky i snímky kilometrů jsou pěkné, běhalo se za světla i za tmy, v přírodě i ve městě...

A ještě jedno kratičké: krátký záznam z jednoho běhu. (S pěkným efektem, běžec se objeví na ulici jako duch :-)

Děkujeme všem našim studentů za aktivní přístup a doufáme, že se opět zapojí do dalšího projektu, který chystáme.

Tentokrát poběžíme z Portugalska přes Španělsko a Česko do Finska úctyhodných 6500 km, a to s partnerskými školami z těchto zemí, které s námi spolupracují v projektu Erasmus+. Startovat se bude 10. března.

Sportu zdar.