... nastudovali jsme divadelní hru Vyrozumění Václava Havla a zahráli jsme ji i v Praze

Aktuality

V cíli: Finsko, Lappeenranta

Tento týden jsme dokončili druhý virtuální běh. Tentokrát jsme zorganizovali mezinárodní akci, do které se zapojily kromě našeho gymnázia i partnerské školy Escola Secundária José Saramago v Mafře v Portugalsku, IES Escultor Juan de Villanueva v Pole de Siero v Asturii (Španělsko) a Lappeenrannan Lyseo Upper Secondary School in Lappeenrantě ve Finsku. V rámci projektu Erasmus+ The Town I want to Live in: A Sustainable Approach všechny čtyři školy „běžely“ z Portugalska do Finska přes Španělsko a Českou republiku.

Trasa virtuálního běhu měřila 6 495 km, začali jsme 10. března a po 33 dnech jsme doběhli do cíle. A jak takový virtuální běh probíhá? 

Jednotliví účastníci z řad studentů, učitelů a přátel zúčastněných škol zapisovali své kilometry do dotazníku, který byl propojený s Google tabulkou. V ní jsme sledovali, jak se blížíme k cíli. Každý z nás se zúčastnil svým způsobem. Někdo kráčel či běžel, jiní jezdili na kole nebo na kolečkových bruslích, další, hlavně Finové, na běžkách. Žáci naší školy byli nejaktivnější, uběhli celých 1363 km. Nejvíce kilometrů zaznamenali studenti Matyáš Kratochvíl (619 km) a Martin Odstrčil (556 km) z naší školy a Mika Luukkonen, ředitel finské školy (482 km). Celkem se zapojilo asi 130 účastníků. Radost nám udělal taky náš bývalý student, který zapisoval kilometry ze svého sportování v Londýně (kde už několik let pracuje jako programátor jedné z nejprestižnějších programátorských firem světa).

I tato akce nám pomohla v tom, že jsme i přes nepříznivou situaci nezůstali sedět u počítačů, ale vyrazili jsme ven a aspoň virtuálně navštívili krásná a zajímavá místa světa, navíc s přáteli ze tří dalších zemí.

Můžete nahlédnou to tabulky, kde je běh zaznamenán i s některými zajímavými místy, kterými jsme virtuálně proběhli, a také s různými grafy. A v mapě je vidět, jak jsme se blížili k cíli při běhu přes celou Evropu!

Děkujeme všem za účast! Sportu zdar.

Josef Svoboda a Soňa Macurová, koordinátorka projektu Erasmus+

gymfrydl.cz 2012 | Joomla templates by a4joomla