... výborná umístění v programátorské soutěži gymnázií našeho kraje

Virtuální mobilita v Portugalsku

Ačkoliv už čtvrtý měsíc probíhá výhradně distanční výuka, naši studenti zvládli dokončit druhý virtuální běh a zúčastnit se projektového setkání v Portugalsku, i když jen online.

Krátkodobé virtuální setkání partnerských škol se konalo ve dnech 12. – 16. 4. 2021. Tato v pořadí třetí fáze mezinárodního projektu Erasmus+ The Town I Want to Live in: A Sustainable Approach měla pracovní název Let´s design our new town (Navrhněme naše nové město). Na základě výsledků dotazníku o spokojenosti obyvatel s životem ve městě náš designérský tým, složený ze studentů 4. A, navrhl nový park ve Frýdlantu nad Ostravicí, celý návrh vytiskl na 3D tiskárně a skvěle svou práci prezentoval na společném online setkání partnerských škol Escola Secundária José Saramago v Mafře v Portugalsku, IES Escultor Juan de Villanueva v Pole de Siero v Asturii a Lappeenrannan Lyseo Upper Secondary School in Lappeenrantě ve Finsku. Toto setkání bylo plné nejen emocí, protože jsme mohli vidět své zahraniční kamarády a kolegy aspoň přes počítače, ale taky jsme si vyměnili zkušenosti a dali si rady, jak dále na projektu pracovat. Prezentace všech čtyř škol si můžete prohlédnout zde.

Poslední projektové setkání se bude konat v květnu a bude zaměřeno na vylepšení návrhu nového městského parku, ale tentokrát v rozšířené realitě pomocí programu Twinmotion.

Soňa Macurová, koordinátorka projektu Erasmus+