... vítězem soutěže Vysoké školy báňské "Aplikovaný fyzik 2013" se stal náš student Tadeáš Kmenta

Maturitní zkoušky 2021

Na základě OOP MŠMT z 15. března 2021 (viz https://www.msmt.cz/ministerstvo/uredni-deska) informujeme o aktualizované podobě maturitních zkoušek v letošním školním roce.

Společná část

- didaktické testy ze dvou předmětů, ČJL a MA/AJ
- čas na vypracování testů byl navýšen – v ČJL na 85 min, v AJ na 110 min a v MA na 135 min (čas na vypracování nepovinného DT z matematiky rozšiřující navýšen není)
- termín didaktických testů se posunul na 24.–26. května

Profilová část
- ústní zkouška z ČJL a z AJ navázané na zkoušku ve společné části je nepovinná; žák, který ji chce vykonat, to musí sdělit písemně ředitelce školy do 30. dubna 2021
- žáci, kteří se přihlásí k nepovinné ústní zkoušce z ČJL, mohou odevzdat svůj seznam literárních děl ke zkoušce až do 30. dubna 2021
- další dvě profilové zkoušky zůstávají beze změny
- termín ústních maturitních zkoušek se posunul na 1.–4. června 2021

19. 5. – předání vysvědčení za závěrečný ročník studia
20., 21., 27., 28., 31. 5. – 5 vyučovacích dnů volna k přípravě na maturitní zkoušku
24. 5. – DT z MA a AJ
25. 5. – DT z ČJL
26. 5. – DT z matematiky rozšiřující
1.–4. 6. – ústní MZ

Pokud se žák z důvodu karantény či nemoci COVID-19 nebude moci zúčastnit didaktických testů, dostaví se k mimořádnému termínu didaktických testů pro jarní termín maturitních zkoušek, a to ve dnech 6.–8. července 2021.

Další informace naleznete na výše uvedené webové stránce a také na vzdělávacím webu edu.cz (https://www.edu.cz/hlavni-body-uprav-maturit-zaverecnych-zkousek-a-absolutorii-ve-skolnim-roce-2020-2021/).

Základní informace o maturitních zkouškách v roce 2021 podle novelizované vyhlášky

Společná část maturitní zkoušky

• 2 povinné zkoušky:
    1) český jazyk a literatura (didaktický test)
    2) cizí jazyk (didaktický test) nebo matematika (didaktický test)
  • max. 2 nepovinné zkoušky z nabídky cizí jazyk, matematika, matematika rozšiřující

Profilová část maturitní zkoušky

• 2 povinné zkoušky z  nabídky:
    • Anglický jazyk
    • Německý jazyk
    • Španělský jazyk
    • Francouzský jazyk
    • Základy společenských věd
    • Dějepis
    • Zeměpis
    • Matematika
    • Fyzika
    • Biologie
    • Chemie
    • Hudební výchova
    • Výtvarná výchova
    • Informatika a výpočetní technika

• max. 2 nepovinné zkoušky z nabídky:
    • Anglický jazyk
    • Německý jazyk
    • Španělský jazyk
    • Francouzský jazyk
    • Základy společenských věd
    • Dějepis
    • Zeměpis
    • Matematika
    • Fyzika
    • Biologie
    • Chemie
    • Hudební výchova
    • Výtvarná výchova
    • Informatika a výpočetní technika

Profilové zkoušky se konají formou ústní zkoušky před zkušební maturitní komisí. Žák si pro profilovou zkoušku nemůže vybrat předmět, z něhož skládal zkoušku ve společné části MZ.
Přihlášky k maturitní zkoušce musí žáci podat nejpozději do 1. prosince 2020.

Školní seznam literárních děl k ústní maturitní zkoušce z českého jazyka najdete zde.

Další podrobnosti a aktuální informace k maturitní zkoušce sledujte na https://maturita.cermat.cz.

Maturitní okruhy jednotlivých předmětů

Ing. Petra Schwarzová, ředitelka školy