... zahraniční zájezdy studentů do zemí Evropy i do USA

Biologická olympiáda

Také to tomto školním roce se naši studenti zapojili do Biologické olympiády.

Ve školním kole v kategorii C zvítězila Nela Pěnkavová z 2. A, v kategorii B zvítězila Adriana Holková z 1. B. Gratulujeme a děkujeme všem soutěžícím za účast.

Karla Gorná

Matematický klokan 2021 online

Logo soutěže Matematický klokan

V pátek 19. března 2021 proběhla na naší škole online soutěž Matematický klokan.

Školní turnaj v piškvorkách 2019

Ve středu 11. prosince 2019 se na naší škole konal školní turnaj v piškvorkách.

Školní turnaj v šachu 2019

Ve středu 4. prosince 2019 se na naší škole konal tradiční turnaj v šachu.

Úspěch v soutěži Středoškolská odborná činnost

V pátek 10. května se konalo v Ostravě krajské kolo soutěže Středoškolská odborná činnost. František Škola a Eliška Vaňková vybojovali v kategorii matematika první místo. Jejich práce Efektivní řešení soustav lineárních rovnic je výsledkem více než roční vědecké stáže pod vedením docenta Davida Horáka z VŠB v Ostravě. Studenti pak reprezentovali naši školu také v celostátním kole SOČ, které se letos konalo v Opavě.

Výborné výsledky našich studentů v matematické a fyzikální olympiádě

V březnovém krajském kole Matematické olympiády kategorie Z9 se náš student Jan Opěla umístil na 3.–4. místě, úspěšným řešitelem se také stal Jiří Polách. Výborného výsledku dosáhl Jirka Polách i v dubnovém krajském kole Fyzikální olympiády  10. místo, 34 bodů ze 40 možných.

Úspěch v okresním kole středoškolské odborné činnosti

František Škola a Eliška Vaňková získali v okresním kole Středoškolské odborné činnosti první místo v oboru matematika a statistika.