... nastudovali jsme divadelní hru Vyrozumění Václava Havla a zahráli jsme ji i v Praze

Úžasný svět techniky

Jako studenti 2. ročníku šestiletého gymnázia jsme se letos opět zúčastnili soutěže U6 - úžasný svět techniky. Soutěž proběhla 30. listopadu 2015 v prostorách bývalé energetické ústředny v Ostravě-Vítkovicích (v současnosti je to jedna z budov Světa techniky).

Tato soutěž je skvělá pro zvídavé studenty. Musí zapojit logické myšlení, kreativitu a zručnost, ale hlavním klíčem k úspěchu je spolupráce všech členů týmu.

Po splnění všech úkolů se nám podařilo získat dostatečný počet bodů, abychom porazili naše soupeře. Poté jsme dokázali otevřít všechny zamčené bedny s ukrytými výhrami a čekalo nás úžasné překvapení. V první bedně jsme našli trička s logem U6 a značkou našeho týmu a sportovní lahve. V druhé byly různé dobroty, což nás velice potěšilo, a ve třetí jsme objevili telefon pro každého z nás, knihu s různými pokusy a kvízy a také diplomy pro vítěze.

Během natáčení jsme poznali, že vytvořit televizní pořad opravdu není jednoduché. Je k tomu potřeba mnoha lidí a ne všechno se povede na první pokus, proto natáčení třicetiminutového pořadu může trvat celý den.

Náš boj o vítězství můžete sledovat v neděli 24. ledna 2016 ve 12 hodin na ČT :D.

Karolína Veličková (2. A)