... práce našich studentů - internetové stránky o procesu s dr. Miladou Horákovou

Concours de la Francophonie

Dne 21. března 2016 se v Černínském paláci v Praze konalo slavnostní vyhlášení a předání cen žákům, kteří se zúčastnili celostátní umělecké a vědomostní soutěže Frankofonie 2016. Vědomostní část spočívala v zodpovězení 50 otázek kvízu z oblasti frankofonního světa. V rámci umělecké části bylo třeba zpracovat tři z deseti frankofonních slov. Pro letošní rok byla vyhlášena tato slova:  Chafouin, Fada, Poudrerie, Dépanneur, Lumerotte, Dracher, Ristrette, Vigousse, Tap-tap, Champagné.

Naše studentka 5. ročníku Lucie Karkošková se nechala inspirovat a její výtvarné zpracování bylo natolik zajímavé a originální, že získala 2. místo v kategorii středních škol. Lucii blahopřejeme a přejeme hodně elánu do dalšího studia francouzštiny.

Soňa Macurová